15 خرداد 1399 ساعت 20:51

دستورالعمل تسهیل سفر دانشجویان عازم کربلا برای اربعین توسط معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس ستاد اربعین این دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی امسال به‌طور ویژه به موضوع پیاده‌روی اربعین پرداخته‌اند؛ البته این اقدامات به‌عنوان تصدی‌گری نبوده است بلکه به‌عنوان تسهیل‌کننده امور برای زائران اربعین حسینی است. دانشجویان، اساتید و خیرین این دانشگاه از سال‌های گذشته در شهرهای مرزی که واحدهایی از دانشگاه آزاد اسلامی در آنجا وجود دارند، اقدام به ایجاد موکب‌هایی در این مراسم کرده بودند.

امسال این نقاط عبارت‌اند از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوزستان در مرز شلمچه و چذابه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در مرز مهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در مرز خسروی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیستان و بلوچستان در مرز میرجاوه و شهر زاهدان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لرستان در خرم‌آباد که با ایجاد موکب‌هایی برای اسکان، پذیرایی، استقرار و فعالیت‌های خدماتی و فرهنگی به خدمت‌رسانی به زائران می‌پردازند. در این موکب‌ها بحث‌های پزشکی و خدمات مسافری اعم از دوخت و دوز وسایل سفری که ممکن است در طول سفر پاره شده باشند یا اسکان نیز به‌خوبی تدارک دیده‌شده است.

همچنین برای اربعین امسال موکب‌های برون‌مرزی توسط دانشجویان، اساتید و خیرین دانشگاه آزاد در کشور عراق تدارک دیده‌شده است. این موکب‌ها به‌صورت اشتراکی با مردم عراق راه‌اندازی خواهد شد و میزبانی مردم عراق که اولویت است، برای آنان حفظ‌شده؛ در همین رابطه در مسیر راهپیمایی به زائران در طول سفر خدمات متنوعی ارائه خواهد شد.

تازه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفاشهر

تقویم آموزشی

بنر تقویم آموزشی
Template Design:MaziarKarimi